Profil školy História školy Aktivity našej školy Vlastná tvorba Športové rekordy školy Nová podstrana

Vlastná tvorba

Vianočná tvorivá dielňa

Tvorivá dielňa 1. a 4. ročníka sa začala v stredu 15. decembra o 14, 00 hodine a bola zameraná na zdobenie medovníkov. Vošli sme do triedy, kde naša pani učiteľka už prichystala medovníky na zdobenie. Všetci sme si posadali za pripravené lavice, kde boli poukladané medovníky. Prišla Timeina mama, ktorá doniesla aj  potravinárske farby: červenú, zelenú, žltú. A vyšľahala polevu na medovníky. Zatiaľ nám pani učiteľka piekla oblátky, ktoré sme hneď jedli. Keď ich dopiekla, tak nám Timeina mama dala do sáčkov náplň na zdobenie medovníkov a všetci sme sa pustili do práce. Potom nám pani učiteľka naliala čaj a dala nám aj zvyšné medovníky. To bola hostina! Nakoniec sme upratali triedu a išli sme domov. Bola to skvelá predvianočná atmosféra.

T. Kubalová

Ako pečieme chlieb

Už v modlitbe Otče náš sa modlíme:" Chlieb náš každodenný daj nám dnes. " Chlieb je pre človeka každodennou potravou. Pečie sa v pekárňach, ale šikovné gazdinky si ho upečú aj doma.

Na pečenie chleba potrebujeme: múku, vodu, soľ, kvások a podľa toho aký chlieb pečieme aj rôzne prísady napríklad: rasca, zemiak, ľanové semiačko a podobne.

Múku, vodu, soľ a kvások poriadne vymiesime, necháme ich v slamienkach vykysnúť na teplom mieste prikryté utierkou. Potom ho vyklopíme do zapekacej nádoby a pri miernej teplote asi 180°C pečieme približne jednu hodinu. Po vybratí z rúry chlieb potrieme masťou a počkáme, kým vychladne. Potom sa už s chuťou môžeme pustiť do jedenia.

Mám veľmi rád chrumkavý chlieb s maslom a medom. Chlieb by sme si mali vážiť a nikdy nehádzať do koša.

Samuel Suľa

Naša škola nie je veľká

to je naša priateľka.

Do nej vždy ja chodím rád,

so školou som kamarát.

Tu sa učím, píšem, rátam

s kamarátmi kúsky stváram.

Tento rok sa rozlúčime

a na inú školu prestúpime.

Rád na moju budem spomínať

a slabších spolužiakov sa ujímať.

Za tým účelom mi držte palec,

nech som školy dobrý chlapec.

Samuel Suľa