Navigácia

 • Sférické kino-Vesmír

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Sférické kino-Vesmír .

 • Príbeh hudby - koncert Slovenskej filharmónie

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Príbeh hudby - koncert Slovenskej filharmónie .

  Príbeh hudby už 11 rokov vstupuje do slovenských škôl, aby deťom prinášal unikátny audiovizuálny zážitok pri vnímaní hudby. Projekt získal dokonca nomináciu na ocenenie Krištáľové krídlo. Dňa 15. februára o 11:30 nás čakal online koncert s interaktívnymi prvkami, vďaka ktorým sa deti stali súčasťou Slovenskej filharmónie. ​Vyberali nového člena orchestra, zahrali si s nimi jednu zo skladieb na koncerte a prostredníctvom herca Vladimíra Kobielskeho sa stretli s jedným zo zakladateľov Slovenskej filharmónie, Eugenom Suchoňom. K tomu všetkému spoznali množstvo novej krásnej hudby. 

 • KARNEVAL 2024

  Do fotogalérie bol pridaný nový album KARNEVAL 2024.

 • Lego festival First Lego League v Žiline 2024

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Lego festival First Lego League v Žiline.

  Dňa 2. 2. 2024 sa naši žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili regionálneho podujatia FIRST® LEGO® League Explore v Žiline. V kategórii Explore sa tímy detí vo veku 6 až 10 rokov zameriavajú na základy inžinierstva, skúmajú reálne problémy, učia sa konštruovať a programovať, vytvárajú jedinečné modely vyrobené z LEGO kociek a poháňané pomocou stavebníc LEGO Education SPIKETM Essential alebo WeDo 2.0. 

  Tento program inšpiruje deti k experimentovaniu, posilňuje ich sebadôveru, kritické myslenie a konštruktérske zručnosti prostredníctvom praktického učenia. Deti tak hravým spôsobom objavujú zábavu vo vede a technike.

  Počas tejto umením inšpirovanej robotickej sezóny MASTERPIECESM, ktorá je súčasťou FIRST® IN SHOWSM prezentovanej spoločnosťou Qualcomm, sme oslavovali význam našich STEM zručností v umení a dizajne a budovali svet nekonečných možností. Tímy vymýšľali a inovovali nové spôsoby tvorby a šírenia umenia po celom svete. Riešili najrôznejšie úlohy, navrhovali a vytvárali svoj motorizovaný tímový model s využitím špeciálnej FIRST LEGO League Explore súpravy a ďalších LEGO stavebníc, učili sa základom robotiky, to všetko s dôrazom na FIRST základné hodnoty - tímovú prácu, objavovanie, inovatívnoť, zábavu, inklúziu a dopad.

  Počas svojej činnoosti deti využívajú proces inžinierskeho návrhu, opakovane sa venujú skúmaniu problému, návrhu riešení, ich testovaniu, prezentovaniu a vylepšovaniu na základe získanej spätnej väzby. Svoj hotový tímový model, ako aj celú cestu svojho tímu následne zdieľajú s ostatnými na festivale prostredníctvom svojho vlastnoručne vyrobeného tímového postera. 

  Výsledok ich snahy ocenili aj porotcovia a udelili tímu Lego klub (4. ročník) cenu za základné hodnoty a Charizardom (3. ročník) cenu za tímový model. Všetkým srdečne blahoželáme. 

 • Projekt: Čítame pre radosť

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítame pre radosť .

  Vďaka rozvojovému projektu "Čítame pre radosť", ktorý vyhlásilo MŠVVaŠ SR na posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu sa našej škole podarilo získať finančné prostriedky v hodnote 500€. Za túto sumu sme nakúpili nové knihy do školskej knižnice, ktoré si žiaci môžu požičať aj domov.

 • Informatická súťaž iBobor 2024

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Informatická súťaž iBobor 2024.

 • Vsetkovedko 2024

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vsetkovedko 2024.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Výtvarná súťaž: Vianočná pohľadnica 2023

  Žiaci 3. ročníka Matej Kravský a Matúš Kubala získali tento rok čestné uznanie vo výtvarnej súťaží Vianočná pohľadnica.  Oravské kultúrne stredisko tento rok zorganizovalo už 20. ročník tejto medzinárodnej výtvarnej súťaže pre deti a porotcovia ocenili aj práce našich dvoch žiakov. Tešíme sa z ich úspechov a prajeme veľa kreativity a nápadov aj pri iných činnostiach.

 • Naše prvé GIF-ko

  Žiaci 2. - 4. ročníka na hodinách Informatiky pomocou programu na tvorbu animácií vytvorili niekoľko zaujímavých pohyblivých obrázkov. 

 • Jasličková slávnosť 2024

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Jasličková slávnosť 2024.

 • Veselé Vianoce 2023🎄☃️

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Veselé Vianoce 2023🎄☃️.

 • Mikuláš 2023

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš 2023.

 • Lego robotika

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Lego robotika.

 • Dočkali sme sa ❄️❄️❄️

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Dočkali sme sa ❄️❄️❄️.

 • Bubnovačka 2023

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Bubnovačka 2023.

  Bubnovačka 2023- 10. ročník akcie s názvom „Bubnujeme, aby bolo detí lepšie počuť“, ktorá má aj tento rok 20. novembra 2023 symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie. O 11:00 sme si v našej telocvični spoločne pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

 • Jazykový WocaBee šampionát 2023 - krajské kolo

  SKVELÝ ÚSPECH v krajskom kole Jazykového WocaBee šampionátu!

  Naša trieda 4. ročník 2023/2024 sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí").Trieda 4. ročník 2023/2024 sa v rámci nášho kraja (Dolný Kubín) umiestnila na vynikajúcom 2. mieste, vďaka čomu postúpila do celoslovenského kola. Žiaci dosiahli tento skvelý výsledok v celkovej konkurencii 628 tried nášho kraja, ktoré sa do súťaže zapojili.Tento týždeň od 22. do 23.11.2023 nás budu žiaci reprezentovať v celoslovenskom finále,v ktorom môžeme získať ďalšie ceny a príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €.Súťaž vyvrcholí medzinárodným finále, v ktorom sa stretnú tie najlepšie triedy z 8 krajín!

  Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia.

  Každý žiak našej triedy 4. ročník 2023/2024 získal počas krajského kola denne v priemere 5734 WocaPoints bodov, čo sa rovná približne 3822 správnym odpovediam pri precvičovaní (taktiež denne).Každý žiak triedy sa naučil počas šampionátu v priemere 1471 nových slovíčok!

  Triedy v šampionáte súťažia ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti.Aplikácia WocaBee navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

  www.wocabee.app/sutaz

  Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky!Držíme im v celoslovenskom finále palce!

 • Jazykový WocaBee šampionát - okresné kolo

  Uspeli sme v okresnom kole Jazykového WocaBee šampionátu!

  Naša trieda 4. ročník 2023/2024 sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee (čít. "vokebí").Trieda 4. ročník 2023/2024 sa v rámci okresu Dolný Kubín umiestnila na vynikajúcom 1. mieste, vďaka čomu získala ceny a postúpila do krajského kola.To prebieha práve v týchto dňoch, kedy žiaci súťažia o postup do celoslovenského kola súťaže,v ktorom môžeme získať ďalšie ceny a príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €.Súťaž vyvrcholí medzinárodným finále, v ktorom sa stretnú tie najlepšie triedy z 8 krajín!

  Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia.Každý žiak našej triedy 4. ročník 2023/2024 získal počas okresného kola denne v priemere 2687 WocaPoints bodov, čo sa rovná približne 1791 správnym odpovediam pri precvičovaní.Triedy v šampionáte súťažia ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti.Aplikácia WocaBee navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

  www.wocabee.app/sutaz

  Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky!Držíme im v súťaži palce!

 • Informatická súťaž iBobor

  V týždni od 6.11. do 10.11.2023 sa uskutočnila celoslovenská informatická súťaž iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Zároveň súťaž podporuje u žiakov čítanie s porozumením, kreatívnosť a logické myslenie. Žiaci 2. až 4. ročníka súťažili počas vyučovania v dvoch kategóriách – Drobec, Bobrík. Úspešnými riešiteľmi sa stali 5 žiaci z našej školy. 
  Srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov. 
 • Deň jablka

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka .

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Krivá
  Krivá č. 136
 • 043 5894301

Fotogaléria