• Didaktické hry

Do fotogalérie bol pridaný nový album Didaktické hry.

Dňa 27. a 28. júna 2023 sa na našej škole uskutočnili didaktické hry z oblasti civilnej ochrany, zdravotnej výchovy, dopravnej výchovy a pohybu a pobytu v prírode a jej ochrany. Doplnili sme si teoretické vedomosti aj praktické zručnosti zo všetkých spomínaných oblastí.

• Deň s poľovníkmi 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň s poľovníkmi 2023.

Naši žiaci už tradične pred koncom školského roka trávili deň s poľovníkmi. Svoje sily si zmerali pri streľbe, určovaní lesných zvierat, poľovníckych psov, rozproznávaní stôp a rastlín. Medzi prváčkami bola najúspešnejšia Lenka Buknová, Deniska Plaváková, Zdenka Zajacová. V druhom ročníku prvé miesto získala Ráchel Konfalová,druhé miesto Alex Plavák a tretia bola Adelka Kuzárová. V treťom ročníku bolo nasledovné poradie: Nela Mrázovská, Stanislav Slanický, Klára Habovštiaková. V štvrtom ročníku sa na prvej priečke umiestnil Michal Kravský, na druhej priečke Nelka Balážová a tretie miesto získala Kvetka Balážová. Blahoželáme :)

• Koncoročný výlet - Demänovská ľadová jaskyňa a Mini Slovensko Liptovský Ján

• Odovzdanie cien zo sútaže Alfiáda

Do fotogalérie bol pridaný nový album Odovzdanie cien zo sútaže Alfiáda.

• Pracovné vyučovanie - Ako sme piekli palacinky 😊

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pracovné vyučovanie - Ako sme piekli palacinky 😊.

• Súťaž o interaktívnu tabuľu

Milí rodičia, v súťaži s ALF sme ako škola získali interaktívnu tabuľu. Ako bonus môžeme získať aj 2. interaktívnu tabuľu, stačí otvoriť príspevok a dať Like na fotku. Momentálne sme na 2. mieste. Ak máte možnosť a máte facebook, boli by sme veľmi radi, keby ste nám ten LIKE dali a oslovili aj vašich známych najlepšie cez messenger, ktorým by ste to preposlali. My ako malá škola môžeme získať naozaj iba takýmto spôsobom hodnotné veci do školy.  Ďakujem za Vašu podporu.

• Deň detí - Rozprávkový oravský hrad

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí - Rozprávkový oravský hrad .

• Matematický klokan 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematický klokan 2023 .

Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili sútaže Matematický klokan. Súťažilo sa v troch kategóriách podľa ročníkov. Našim najúspešnejším riešiteľom sa stal Tomáš Kubala (4.ročník), ktorý za vyriešenie testu získal 100%. Všetkým riešiteľom srdečne blahoželáme.

• Deň matiek 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek 2023.

• Deň matiek 2023

• Plavecký výcvik žiakov 3.a 4. ročníka

Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik žiakov 3.a 4. ročníka .

Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1. ročníka .

• Deň Zeme 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme 2023 .

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a preto sme sa so žiakmi našej školy vybrali vyčistiť okolie Krivej. Každý z nás potrebuje zdravú Zem na prežitie – na obživu, na zdravé pracovné prostredie i pre osobné šťastie. Zdravá planéta nie je možnosť, je to nevyhnutnosť. Preto nezabúdajme, že každý deň môže byť dňom Zeme.

• Práca s hlinou

Do fotogalérie bol pridaný nový album Práca s hlinou .

• Are you sleeping Brother John?

Ako si tretiaci spríjemňujú hodiny anglického jazyka 😊

Zápis detí do prvého ročníka

Riaditeľstvo Základnej školy v Krivej oznamuje rodičom, že ZÁPIS DETÍ DO PRVÉHO ROČNÍKA sa bude konať dňa 20. 4. 2023 (štvrtok) v budove Základnej školy Krivá prezenčnou formou.

Do tohto termínu je nutné vypísať elektronickú prihlášku, ktorá je na stránke školy (dolu vľavo), prihlášku vytlačiť, podpísať oboma rodičmi a doniesť prihlášku so sebou na zápis. Na stránke školy je aj tlačivo - povinná príloha, ktorú je nutné taktiež doniesť na zápis.

• Na Prvouke a Prírodovede v záhradke

Do fotogalérie bol pridaný nový album Na Prvouke a Prírodovede v záhradke .

• Súťaž s Kauflandom

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín .

Dňa 10.3.2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslav Kubín. Žiaci sa nám postarali o krásny umelecký zážitok, a tak sme sa aj v tomto školskom roku mohli preniesť prostredníctvom poézie a prózy do sveta fantázie. Poctivá príprava našich žiakov sa odzrkadlila na ich skvelých umeleckých výkonoch. Veľká vďaka patrí nielen pani učiteľkám, ale aj rodičom za ich prípravu a podporu.

1. kategória (2.- 4. ročník)

Poézia:

1. miesto – Kvetka Balážová

2. miesto – Sárka Konfalová

3. miesto – Karin Džubeková

Próza:

1. miesto – Tomáš Kubala

2. miesto – Nela Mrazovská

3. miesto – Nela Urbanová

Cena poroty: Marek Tokár, Ján Savych

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a víťazom držíme palce v okresnom kole!

• Článok v novinách Spoločník

O úspechu našich žiakov na festivale First Lego League Explore si môžete prečítať aj v dvojtýždenníku Spoločník.